חיפוש עובדים איך לראיין מועמד לעבודה

עסק שמגייס עובדים באמצעות חברות כח אדם עשוי להסתמך באופן מוחלט על הליך הגיוס המקצועי. אחרי הכל, בחברת כוח האדם מתמחים בהליכי סינון, יודעים לנהל ראיונות טלפוניים וראיונות פנים אל פנים, יודעים למיין קורות חיים וכן הלאה. אבל מנהלים עשויים בשלבים שונים להתבקש לראיין בעצמם מועמדים לעבודה. לא תמיד הדבר יכול להתבצע על ידי אנשי משאבי אנוש. נסביר, אם כן, אך לצלוח את החלק החשוב הזה בגיוס העובדים. 

 

הבסיס לשאילת השאלות הנכונות 

הדרך הנכונה לביצוע ראיון למועמדים מתחילה עוד בשלב שבו רק מתחילים לבצע חיפוש עובדים. כבר כאשר מחליטים שצריכים לגייס, חשוב להגדיר מה בעצם רוצים. מה מחפשים. צריך להגדיר את מאפייני התפקיד. ורק לאחר מכן להחליט מה המאפיינים של הטיפוס שייטיב לבצע את התפקיד כראוי. למשל, לתפקידי מכירה או ניהול, נדרש עובד בעל יכולות אסרטיביות והובלה. לעומת זאת, בשירות לקוחות נדרשת אמפתיה וגם סבלנות. לעומת זאת, לתפקידים טכניים, יש צורך בכישורים טכניים ויכולת חשיבה לוגית. 

שאלות נוספות שכדאי לשאול

כאשר יסודות התפקיד מוגדרים, הרבה יותר נכון ופשוט לשאול את השאלות הנכונות.
אגב, חשוב לשלב בין שאלות אווירה, שאלות מקצועיות ושאלות אישיותיות.
כך ניתן לזהות יכולת מקצועית, לאתר פערי ידע אם קיימים, לזהות מחויבות למעסיקים קודמים וגם לאתר סימנים חשובים לכימיה.
כימייה עם מועמד לעבודה הינה דבר שאין לו תחליף. 

יצירת אווירה נינוחה ורגועה 

מאמץ בלתי מבוטל נעשה כדי לזמן לראיונות מועמדים ראויים. אפילו אם משתמשים בפייסבוק או שולחים פרסום מודעת דרושים בחינם, בכל זאת משקיעים משאבים. צריך זמן כדי למיין קורות חיים. צריך למצוא זמן לראיין את כל המועמדים. צריך להקדיש מחשבה לבניית פרופיל למשרות חדשות וכן הלאה. לכן, חשוב שלא להקל ראש באווירה של הריאיון. זה יהיה פספוס גדול אם רק בגלל אווירה ותנאים שמסביב, יהיה קשה לזהות איזה מועמד מתאים ואיזה לא.

מועמדים לעבודה שמחים

תנו את מלוא תשומת הלב

חשוב מאוד להקצות זמן לראיונות, במועד שבו לא עסוקים בדברים אחרים.
כדאי שהאווירה תהיה נינוחה, ללא הפרעות, ללא שיחות טלפון ברקע או הטרדות אחרות.
אם המועמד יחוש מתח באוויר, הוא עלול להיראות בלתי מתאים, מסיבות שלא ממין העניין.
ואגב, מועמד מתוח מדי כדאי ורצוי להרגיע ואף לנהל מעט סמול טוק.
כאשר האווירה יותר קלילה, אפשר לקלוט בצורה יותר נכונה ומדויקת מהן האיכויות של המועמד שמולנו. 

השתמשו בשאלות פתוחות ולא סגורות 

בראיונות טלפוניים, השיחה צריכה להיות לרוב קצרה ויותר ממוקדת. יותר מקובל להשתמש בשאלות סגורות כדי לנפות מועמדים שהם בבירור לא מתאימים. אבל כמו שלא מספיק לבצע פרסום משרות חינם, כך לא מספיק לראיין בטלפון. את הראיונות הפרונטליים חשוב לנהל עם מגוון שאלות פתוחות. ככל שהמועמדים יכולים להרחיב בעניינים השונים, כך לומדים עליהם יותר לעומק. כך מזהים איכות שרוצים לשלב במקום העבודה, בעסק שלכם.

 

אם גם אתם מחפשים עובדים לחברתכם וצריכים לגייס בצורה פשוטה ומהירה, צרו קשר כבר עכשיו עם חברת כח אדם המובילה בתחום  – Sevitech