מה הקריטריונים לגיוס עובדים? סויטק

מה הקריטריונים לגיוס עובדים?

כל עסק חייב לקחת בחשבון כי יש השפעה אדירה לעובדים שהוא מעסיק על ההצלחה של העסק. ככל שיהיו עובדים יותר טובים בעסק כך העסק יצליח יותר וזהו משהו שאנו חייבים לקחת בחשבון.

על רקע זה יש לציין כי כמו בכל שוק גם התחרות על כל עובד היא עצומה ואין זה משנה אם אנחנו מדברים על חברת הייטק מצליחה או על משרד עורכי דין גדול.

כאן המקום לציין כי יש משמעות אדירה לשאלה איזה עובדים אנחנו מגייסים והאם מקצועיים וטובים.

אך לא די לבחון את המקצועיות של העובד ואת הידע שלו בתפקיד הספציפי אלא יש גם לוודא כי התכונות של העובד הן טובות וכי יש לו אישיות לבבית, יכולת שיתוף פעולה, יכולת מנהיגות בחלק מן המקרים ועוד תכונות אשר אנחנו חייבים להבטיח כי יש לעובד שלנו וזאת בכדי להבטיח כי נעסיק את העובד הטוב ביותר לתפקיד.

מדוע הליך הגיוס חייב להיות ברמה גבוהה?

אז כיצד נבטיח כי נעסיק את העובדים הטובים ביותר וכיצד נקבע מה הקריטריונים לגיוס עובדים? אם כן אתם צריכים להבין כי הדבר תלוי במידה עצומה בהליך הגיוס שאתם מנהלים בכדי להעסיק את העובד.

עליכם להגדיר במדויק קודם כל מה הם דרישות התפקיד ורק לאחר מכן לצאת במסע חיפוש אחר העובד.

לאחר מכן עליכם לכתוב מודעת גיוס אשר תתמצת את התפקיד ותסביר אותו בצורה הטובה ביותר. לאחר שסיימתם את כל זה אתם צריכים להתחיל ולקחת בחשבון את האופן שבו תסננו את קורות החיים ואת השאלה את מי תזמינו לראיון וכיצד תנהלו את הראיון או את המבחן שאתם רוצים לערוך.

מדוע יש לחשוב על המוניטין של החברה בכדי להעסיק את העובדים הטובים ביותר?

עליכם להבין כי כמו בהרבה דברים גם בשביל להעסיק את העובדים הטובים ביותר יש לבצע פרסום. עליכם להבין כי עובד יעדיף לעבוד בחברה אשר יש לה מוניטין גבוה ואשר נחשבת בשוק כחברה מעניינת, מאתגרת אשר נותנת תנאים טובים לעובדים שלה.

על כן אם אתם רוצים למשוך את העובדים הטובים ביותר אתם חייבים לחשוב איך אתם בונים לחברה שלכם את המוניטין הגבוה ביותר ואיך אתם לא מזניחים את הנושא הזה.

ברגע שתתחילו לחשוב על שיווק החברה שלכם לעובדים סביר להניח כי תצליחו למשוך עובדים הרבה יותר טובים לחברה שלכם וזהו משהו שאתם חייבים לקחת בחשבון.

 שלח קורות חיים >>

למאמרים נוספים בקרו בבלוג שלנו >>